אתה נמצא ב: פרקליטות > > עורך דין צבאי מסביר על סמים בצבא
עורך דין צבאי מסביר על סמים בצבא

נלחמים בתופעת הסמים בצבא

מדי שנה הצבא מגיש כתבי אישום כנגד חיילים העושים שימוש בסמים. חיילים רבים נעצרים על חשד של שימוש בסמים ונגד רבים מהם מוגש בפועל כתב אישום. עו״ד צבאי העוסק בענייני צבא מסביר על המשמעות של הגשת כתב אישום לחייל בגין אותו שימוש בסמים. חשוב להבין כי המשמעות של הגשת כתב אישום הינה משמעות פלילית על כל המשתמע מכך.

כתם להרבה שנים

חייל שהגיע למצב בו הוא קיבל הודעה מהמפקד הישיר שלו או מבית הדין הצבאי על הגשת כתב אישום נגדו בגין שימוש בסמים, אותו חייל מבין כי המשמעות לכך היא שאותו חייב כבר נחקר בעבר בדיוק בנוגע לאותן האשמות. מדובר על שלב מתקדם יחסית בו החקירה שהתבצעה כנגד אותו חייל במצ״ח כבר נסגרת. בשונה ממקרים דומים באזרחות הנסגרים מחוסר עניין לציבור, מחסור ראיות או מחוסר התמקדות של הפרקליטות, הצבא מחמיר הרבה יותר מהמשטרה האזרחית בנוגע לשימוש בסמים במסגרת צבאית.

מדוע בצבא מחמירים הרבה יותר בכל הנוגע בשימוש בסמים הרבה יותר מאשר באזרחות?

שימוש בסמים הפך בקרב הציבור הישראלי לסוג של תופעה. בצה״ל הגורמים הבכירים לא מעוניינים שחיילים שמעשנים סמים ישמרו על הבית גם לא כאשר הם נמצאים בחופשה מהצבא ובטח שבטח לא בתוך הבסיס.

בצבא אין הפרדה בין התפקיד שהחייל מבצע בפועל לבין השימוש שלו בסמים, כך שזה ממש לא משנה אם מדובר בקצין ביחידה מובחרת או טירון שרק החל את שירותו. חשוב לזכור כי מדובר בהשלכות שהן השלכות פליליות שישפיעו על חייו של החייל גם באזרחות למשך שנים רבות.

למעשה, ככל שבתור חייל המואשם בעבירה מהסוג הזה תפנה אל עו"ד צבאי העוסק בתחום זה מוקדם יותר, כך הסיכויים עומדים לטובתך. הניסיון המקצועי של עורך הדין מסייע לשפר את מצבם של חיילים על ידי מגוון פעולות כמו למשל הגשה לשימוע טרם הגשת כתב אישום נגד החייל. ההמלצה עבור כל חייל הנחקר בגין שימוש בסמים הינה לפנות לעורך דין צבאי מקצועי.

הדפס עמוד שלח לחבר
הוספת תגובה / חוות דעת
* שם:
* נושא / כותרת:
תגובתך:
קוד אבטחה:
בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
תגובות / חוות דעת
אין תגובות לעמוד זה